Формуюча стрижка живоплоту

Вибір Категорії

Формуюча стрижка живоплоту – одна з найважливіших процедур у саду навесні. Весною в саду на ділянці роботи багато! Комплексний хід за садом включає безліч заходів і дій, але саме правильне обрізання рослин –  запорука красивого та доглянутого саду. А сьогоднішня тема нашої розмови – формуюча стрижка живоплоту.

Сьогодні у приватних садках все частіше використовується жива огорожа. За допомогою живоплоту можна зонувати територію ділянки, збільшити глибину ділянки, задати напрямок, об’єднати простір і, головне, надати структуру саду та ділянці.

Жива огорожа може складатися з різних рослин: вічнозелених та листопадних, високих та низьких, різних за забарвленням. Рослини в живоплоті можуть бути і квітучими і з колючками, така живоплота послужить захистом від диких тварин.

Головна функція живоплоту – захист ділянки від сторонніх очей. А отже, вона має бути щільною, рівномірно розвиненою та здоровою! Перед тим як вирішити з чого робити живоплот, необхідно визначитися який має бути ваш живоплот (квітуча, ароматна, щільна, ажурна і т.д.).

Також слід враховувати, що живоплот буває формований і неформований. Формованою (стриженою) живоплотом вважається та, яка піддається регулярної стрижці і має правильні геометричні контури. Формована, від слова формувати (стригти).

Головна помилка багатьох садівників-аматорів полягає в тому, що вони помилково вважають за необхідне дати спочатку живоплоту відрости до необхідної висоти, а тільки потім приступати до стрижки живоплоту. Це невірний підхід, тому що таку живоплот легко запустити спочатку, а потім навіть фахівцеві буде важко зробити з неї правильну живоплоту.

стрижка живой изгородиДля початку необхідно визначити:

1. Форму профілю живоплоту. Форма профілю може бути:

– трикутної

– трапецієподібний

– Прямокутної

– Овальний

2. Форма верхньої кромки стрижка живой изгородиможе бути різною: хвилеподібною, зубцевою та ін.
3. Стрижка живоплоту. Найчастіше жива огорожа має трапецієподібну форму, розглянемо порядок технологію стрижки на цьому прикладі. Формування цієї форми профілю живоплоту необхідно починати на рік посадки. Це не дозволить оголюватися нижній частині живоплоту, так як стрижка стимулює сильне розгалуження бічних пагонів. Таким чином досягається густе розгалуження живоплоту. Потім необхідно робити обрізання бічних сторін трикутником, поки огорожа не досягне запланованої висоти. (¦Верх живої огорожі завжди трохи вже її основи. Це необхідно для безперешкодного проникнення світла до основи живоплоту, що дозволяє розвиватися рослині правильно і рівномірно). І так весь час стригти і бічні і верхівкові пагони живоплоту. Важливо враховувати, що верхівкові пагони відростають значно швидше за бічні. Частота стрижки залежить від породи живоплоту, це коливається від 2-5 разів на сезон.

Мета стрижки живоплоту – збільшити густоту гілок і створити контури огорожі ще до того, як вона досягне остаточної висоти.

Пагони, що ростуть у висоту, обрізають доти, поки бічні пагони, що формуються після їх обрізання, не складуться в «поверху», які у свою чергу, утворюють живоплот потрібної висоти.

4. Висота живоплоту повинна бути більшою за її ширину, або дорівнює їй.

5. Шаблон профілю живоплоту легко можна зробити з фанери, щільного картону, мотузки та кілочків.

6. Омолоджуюча обрізка може застосовуватися для живоплоту, рослини якого добре переносять сильне обрізання. При цьому можна обрізати рослини на пень, залишивши висоту 15см.

7. Пам’ятайте, приступаючи до обрізки живоплоту, необхідно спочатку представляти якою буде форма вашої живоплоту. Важко із огорожі, яку починали формувати прямокутною, зробити пізніше напівкруглу.

8. Цікавий момент: у більшості листяних форм найбільш чітко кольори проявляються на листі молодих пагонів, що відростають. Саме обрізка та стрижка живоплоту стимулює зростання молодих пагонів у великій кількості.

Якщо залишаться питання, запитуйте – як завжди обговоримо.