Ландшафтне освітлення

Систему ландшафтного освітлення ділянки необхідно планувати одночасно із загальною проєктуванням ділянки. При розробці освітлювальної системи для саду розрізняють функціональне (охоронне та чергове), декоративне (підкреслює графіку дерев та чагарників, святкове, архітектурне) та змішане освітлення.

Починати ландшафтне освітлення ділянки потрібно з розробки концепції світла: визначається в яких місцях буде використовуватися функціональне освітлення, в яких декоративне, де передбачається спрямоване, а де розсіяне світло. Далі виконується комп’ютерна візуалізація розстановки світильників з підрахунком площ заливки, проводиться розрахунок кількості світильників, залежно від їх висоти та форми плафонів, прораховується розташування і кількість садових розеток і, нарешті, здійснюється підбір світильників.

Ландшафтне освітлення ділянки дозволить Вам почуватися безпечно і комфортно, підкреслить красу ділянки не тільки у вечірній час, але і вдень, створить неповторну атмосферу в різних куточках саду: світильники задають певний ритм, поєднують розрізнені елементи саду в єдину картину, підкреслюють планування. Сучасний ландшафтний дизайн неможливо уявити без ландшафтного освітлення ділянки.

Слід пам’ятати, що рослини не відбивають, а поглинають світло! Тому при розробці проєкту ландшафтного освітлення ділянки вибір спектру освітлення (теплий, холодний, нейтральний) здійснюється згідно з асортиментом рослин дендроплану.

Залишивши темними одні об’єкти і висвітливши інші, можна створити гармонійну вечірню картину саду і навіть приховати сусідські будівлі, що нависають над парканом. Найбільш поширеними прийомами ландшафтного освітлення ділянки є:

– заливаюче освітлення

– фронтальне підсвічування

– підсвічування зверху

– підсвічування знизу

– контурне або силуетне підсвічування

– підсвічування по дотичній

– світло, що перетинається

– затінення

Вуличні світильники повинні відповідати міжнародному нормативу ступеня захисту оболонок електротехнічних пристроїв від проникнення твердих тіл та рідини – International Protect (IP). Вибираючи світильники, слід звертати увагу на дві цифри після літер IP: перша означає захист від потрапляння твердих тіл, друга – захист від проникнення вологи. У кліматичних умовах України світильники над ґрунтом можуть мати ступінь захисту IP44.

Докладніше про критерії вибору безпечних і довговічних світильників для ландшафтного освітлення можна прочитати тут.

Нехай ландшафтне освітлення ділянки буде незрівнянним!