Рододендрони в саду, поради щодо вирощування та догляду

Вибір Категорії

Рододендрони в саду давно завоювали любов і увагу своїх господарів. Безумовно, красу цих рослин у саду нічим не заміниш. Але для того, щоб рододендрон став предметом вашої гордості та об’єктом захоплення, необхідно дотримуватися всіх умов вирощування та догляду за цією рослиною. Усі поради та секрети про посадку, ¦вирощування та догляд за рододендронами в саду знайдуться в цій статті. І ще раз варто нагадати, що багато залежить від вибору якісного посадкового матеріалу і – це дозволить уникнути багатьох проблем!

Отже:

-Насамперед переконайтеся наскільки підходить обране місце посадки для рододендрону: пам’ятайте, що важкий глинистий грунт не підходить для рододендронів в саду. Такий ґрунт не дозволить корінням рослини комфортно розвиватися, а значить і сам рододендрон не зростатиме як слід. Якщо на вашій ділянці важкий глинистий ґрунт, але ви все ж таки хочете посадити рододендрон у саду, просто замініть ґрунт у посадковій ямі. Найкраще для рододендронів застосовувати спеціальний підкислений субстрат або субстрат для хвойних рослин. Посадкова яма для рододендрону повинна бути вдвічі ширша і на 15-20см глибша за саму кому рослини, того самого рододендрону, який необхідно посадити. Садити рододендрон слід до рівня кореневої шийки. Не можна пересаджувати рододендрон у період цвітіння та пізньої осені.

– також не забувайте, що рододендрони не переносять застою вологи. При надмірній кількості вологи коріння рододендрону загниють і рослина гине.

– для рододендрону в саду найкраще підійде легкий, дренований грунт, що пропускає вологу. Для запобігання застою вологи необхідний дренажний шар з керамзиту, битої цегли або гравію та піску, 15-25см.

– Найкращий час для посадки рододендрону в саду – рання весна, коли вегетація тільки починається. Або вже на початку осені.

– більшість рододендронів потребують кислого грунту.

– Рододендрони в саду не слід садити в постійно сонячних місцях: у цьому випадку рослина отримає опіки, квітки будуть бляклими, а саме цвітіння нетривалим.

– не слід садити рододендрони в саду в низини, на протягах і в місцях скупчення холодного повітря. Також уникайте посадки рододендрону у саду близько до стволів дорослих великих дерев.

– погано розвиваються рододендрони, висаджені поблизу рослин з поверхневою кореневою системою. Такі рослини позбавлятимуть рододендрони в саду необхідної вологи та поживних речовин.

Слід сказати кілька слів про внесення добрив для рододендронів у саду та акцентувати вашу увагу на тому, що рододендрони не люблять азотних добрив! Краще застосовувати та вносити для рододендронів комплексне мінеральне добриво, що містять макро- та мікроелементи, особливо магній та залізо, а також молібден. Підгодовувати рододендрони необхідно двічі на рік.

Не зловживайте розпушуванням ґрунту навколо рододендрону: ця рослина має поверхневе коріння і їх легко пошкодити, у такому разі рослина може загинути. Для утримання вологи та недопущення пересихання вологи необхідно мульчувати сосновою корою приствольне коло рододендрону шаром до 10 см. Цей прийом дозволить не лише утримувати вологу, а й допоможе боротися з бур’янами, а також захистить від зимових морозів кореневу систему рододендрону.

Ці поради про посадку та умови вирощування рододендрону в саду дозволять вам насолоджуватися красою цієї рослини цілий рік! Про те як зробити формувальну обрізку та підготовку рододендрону в саду до зими – читайте у наших статтях.

Якщо у Вас залишилися питання, не соромтеся їх поставити! Це можна зробити, надіславши листа нашим фахівцям.