Посадка декоративних рослин у саду

Вибір Категорії

Посадка рослин у саду – заключний етап у благоустрої ділянки і те, заради чого власне і розробляється ландшафтний проект.

Декоративні рослини відіграють головну роль у дизайні саду. Лінії планування та матеріали жорстких структур у саду відіграють не менш важливу роль, проте саме декоративні рослини в саду є основою ландшафтного дизайну. Коли я говорю (в цій та в інших статтях) декоративні рослини – я говорю про всі рослини в саду, крім плодово-ягідних. Раніше ми вже говорили про правилах посадки плодових дерев на ділянці.

Правильне розвиток та довговічність рослин залежать від вибору місця посадки рослин, якості посадкового матеріалу та дотримання правил посадки рослин.

Сьогодні поговоримо про правильну посадку декоративних рослин у саду. Правильна посадка рослин має важливе значення для здоров’я та розвитку майбутнього саду. Щоб визначитися з місцем посадки, необхідно провести передпроєктний аналіз ділянки.

Вибір місця посадки

Обов’язково перед тим як складати план посадки рослин (дендроплан) або купувати рослини спочатку:

1. Ретельно вивчіть вимоги рослин до умов місця проростання (освітлення, вологість ґрунту, тип ґрунту, кислотність ґрунту, температурний режим). Тип ґрунту та кислотність можна легко визначити самостійно за допомогою спеціальних наборів, що продаються в магазині для садівників.

Всі інші показники ви отримаєте зі своїх спостережень, згадайте, як у школі, на уроці ботаніки ми вели щоденник спостереженняJ))

2. Порівняйте отримані дані та інформацію на бирці з рослинами – і точно дізнаєтеся чи підійдуть умови в саду для рослин.

3. Особливу увагу при виборі рослин для саду зверніть на їхню морозостійкість. Не піддавайтеся спокусі посадити казково красиві рослини, які не пристосовані до клімату вашої ділянки. Пам’ятайте також, що в перші роки після посадки рослин у саду їх слід укривати в холодні зими, тому що в цей період вони вразливі.

Для підвищення морозостійкості рослин необхідно мульчувати ствольні кола, підгортати основу кущів, вкривати лапником, повітропроникним тканинним полотном. Кучеряві рослини підвищення морозостійкості пригинають до землі, що дозволяє їм зимувати під снігом.

Також для підвищення зимостійкості рослин рекомендується спочатку садити їх у захищеному від вітру та холоду місці (біля стіни будівель, у безвітряному куточку, на південній стороні). Не забувайте про осіннє підживлення калійними добривами, це сприяє підвищенню зимостійкості рослин. Та й рясний передзимовий полив. Частково ми торкалися цієї теми у статті як уберегти рослини від зимових опіків.

Якість посадкового матеріалу

Отже, коли ви визначилися з вибором відповідного сорту або виду рослини, а також місця посадки – можна їхати за покупками.

Перш за все, ви повинні звертати увагу на тип упаковки кореневої системи рослин. Про це я писала в закладці посадка рослин. Тип упаковки кореневої системи обумовлює приживання і терміни посадки рослин, це дуже важливо!

Посадка рослин

Для хорошого приживання рослин і хорошого розвитку необхідна правильна посадка рослин. Тільки правильна посадка рослин може забезпечити хорошу приживаність та розвиток рослин.

1. Яма для посадки рослин має бути більшою, ніж ком купленої рослини (близько трьох діаметрів кома в ширину і глибину). Якщо треба – зробіть дренаж (наповніть дно ями для посадки рослин керамзитом або битою цеглою).

2. Внесіть у яму для посадки рослин необхідний субстрат.

3. Сідайте рослини в «земляну кашу», дайте хороший вологозарядний полив – це дозволить виключити найменші повітряні порожнечі навіть у найменших корінців рослини. Правильна посадка рослин завжди повинна супроводжуватися рясним поливом.

4. Слідкуйте щоб коренева шийка рослин при просіданні не була поглиблена

5. Не вносите азотні добрива в яму для посадки рослин

6. Після того, як посадка рослин буде закінчена, підв’яжіть рослини до дерев’яного кола – поставте на розтяжку. Це дозволить рослинам при сильних поривах вітру зберігати стійкість, а значить не дозволить слабоукорінений кому розхитуватися.

7. Найпоширеніша причина загибелі рослин при посадці – пересушування грудки після посадки рослин.

Пам’ятайте: посадка рослин має проводитись з дотриманням усіх правил агротехніки. Правильна посадка рослин – запорука здоров’я, краси та довговічності Вашого саду!

Вдалою всім посадки рослин!