Як захистити рослини від зимових опіків

Вибір Категорії

Сьогодні ландшафтний дизайн ділянки неможливо уявити без хвойних і вічнозелених рослин, а в останні роки в продаж все частіше надходять новинки їхніх видів і сортів. зимостійкості та кліматостійкості. Дотримуючись деяких рекомендацій, ви зможете уникнути втрат своїх садових улюбленців і споглядання обгорілих і висохлих силуетів. Важливим є комплексний догляд за садом.

Отже, чому відбуваються зимові опіки та висихання хвойних та вічнозелених рослин?

Випаровування вологи з листової пластини хвойних і вічнозелених рослин відбувається до самих морозів і починаються ранньою весною (лютий-березень), коли температура ще низька або починає підвищуватися, а грунт ще не відтанув. Таким чином, корінь рослини не має можливості всмоктувати воду. Особливо це небезпечно, коли одночасно є яскраве сонце, низькі температури та вітер. Тоді уникнути втрат у деяких рослин практично неможливо.

Як не допустити опіки та висихання у хвойних та вічнозелених рослин?

1. Насамперед восени необхідно дати таким рослинам гарний вологозарядний полив, рясний полив! Особливо вічнозеленим рододендроном.

2. На початку зими замульчуйте пристовбурні кола рододендронів кислим грунтом або лапником, сосновою корою або стружкою. Це необхідно, щоб захистити коріння від морозів.

3. Рододендрони можна захистити такою конструкцією: зробіть каркас з декількох ялинових гілок, зверніть поверх мішковиною або спеціальною тканиною. Якщо сніг легкий, пухнастий – ним можна присипати конструкцію, але в жодному разі не мокрим важким снігом – зламаєте рослину!

4. Для високих рослин поставте екрани, якщо такої можливості немає – оберніть рослину мішковиною або сіткою проти тінь і злегка зв’яжіть шнуром. Слідкуйте, щоб рослина не прела всередині конструкції, матеріали повинні бути тільки повітропроникні.

5. Некрихкі рослини, наприклад самшити, можна заховати під шаром снігу.

6. Ще на етапі проєктування посадок слід вибрати для таких рослин сприятливі для їх росту місця посадки, захищені в зимово-весняний період від сонячних променів.