Бірючина в ландшафтному дизайні: використання, вирощування та догляд

Вибір Категорії

БІРЮЧИНА В ЛАНДШАФТНОМУ ДИЗАЙНІ: ВИКОРИСТАННЯ, ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОГЛЯД

В ландшафтном дизайні бірючина є зручним та ефективним рослинним матеріалом для роботи. Бірючина здатна замінити паркани, зонувати територію ділянки, створити ефектні топіари, тримати об’ємно-просторову композицію і при цьому бірючина невибаглива, рідко піддається хворобам, характеризується швидким зростанням та зручністю у догляді.

Росте бірючина і на сонці і в тіні, витримує перепади температур, спеку та холод, практично на будь-якому ґрунті, добре поєднується в композиціях з іншими листяними та хвойними рослинами. Цінується бірючина звичайна фахівцями за здатність до ¦швидкого утворення густого розгалуження під впливом стрижки та обрізки.
Жива огорожа з бірючини виросте на вашій ділянці швидко і без клопоту, якщо дотримуватись простих рекомендацій фахівців.

Поговоримо докладно про особливості зростання та догляду за бірючиною, про те, що необхідно для швидкого та здорового зростання бірючини на ділянці.
 Рекомендації щодо догляду та вирощування бірючини:

  1. Коректний полив: бірючина стійка до легкої посухи, але не переносить надмірного перезволоження!
  2. 2. Весна: при середньодобовій температурі +5 необхідно зробити санітарну обрізку бірючини (видалення засохлих, відмерлих, ламаних, хворих гілок).

Легка формуюча стрижка бюручіни.

Після стрижки бюрючини – Обробка від стадій зимуючих шкідників та грибкових захворювань хімічними препаратами.

  1. Підживлення бірючини звичайною весняними комплексними добривами для листяних рослин з переважанням азотної частини – внесення під корінь шляхом поливу. (гранульоване або водорозчинне добрива).
  2. Кінець травня – стрижка, що формує чагарників бюрючини, обрізка тільки молодого приросту на 30%. Підживлення по листу комплексними добривами. За бажанням можна вносити цей комплекс кожні 2 тижні. Але біріючина не потребує постійних підживлень, якщо висаджена в нормальний ґрунт і є коректний полив. Рекомендується профілактичне оброблення бюрючини від шкідників.
  3. Середина липня: стрижка молодого приросту на 1/3 довжини.

6. Кінець серпня: стрижка молодого приросту на 1/3 довжини.

Внесення калійно-фосфорних добрив для листяних рослин (осінніх) під корінь.

При формуючій стрижці живоплоту з бюрючини важливо щоб основа огорожі (біля коренів) мала трохи більшу ширину ніж верхня поверхня. Це необхідно для правильного освітлення та зростання огорожі та запобігання скидання листя біля основи.

Цей комплекс робіт описаний для здорової живоплоту. Не враховуючи ситуації хвороби, ушкодження та іншого.