Розмноження рослин у саду

Вибір Категорії

Ось-ось весна увійде до своїх прав, земля прогріється і почнеться посадковий бум! Усі кинуться копати, садити та сіяти, пересаджувати та вивчати асортимент садових центрів. Кожен землевласник замислиться над питанням, що садити і де це придбати. Але багато хто забуває, а може навіть не замислюється над тим, що більшість рослин здатні до відтворення, тобто. рослини можна розмножити.

Розмноження рослин для когось може стати одним із найприємніших і цікавих занять у саду та квітникарстві. Воно охоплює досить широке коло дій, тому певний успіх у якомусь із них можливий для кожного садівника. Більшість рослин можна розмножити в тому чи іншому вигляді, для цього знадобиться лише невелика площа землі і деякі знання, все інше зробить природа. Завдяки терпінню та деяким методам, ви легко навчитеся розмноженню рослин у власному саду.

Отже, основні методи розмноження рослин (від найпростішого до найскладнішого):

– насінням

– розподілом

– цибулинами

– відведеннями

– живцями

– окулюванням

– щепленням

Вирощування з насіння – один з найпростіших методів розмноження рослин. Асортимент рослин (в основному трав’янисті однорічники та багаторічники) зараз найширший, вибирай на будь-який смак! Усі основні вимоги до умов посадки викладено на упаковці насіння. Від себе дам такі рекомендації: вибирайте для посіву насіння плоску і рівну ділянку, грунт не повинен бути ні жорстким, ні болотистим. Ґрунт перед посівом насіння необхідно скопати, видалити бур’яни та сторонні предмети, розпушити грунт. Сходи насіння можна прискорити, заздалегідь внісши у ґрунт фосфорні добрива. Насіння можна вносити у відкритий грунт або попередньо виростити з насіння розсаду, а потім висадити її в грунт. Благо зараз є у продажу й спеціальні торф’яні “таблетки” та горщики різних розмірів та форм. Якщо ви попередньо виростите розсаду в них, то при пересадці коренева система рослин не буде травмуватися, а значить – приживання рослин у відкритому грунті буде максимальною.

Поділ. Розмноження рослин поділом підходить тільки для тих рослин, які ростуть зімкнутою групою. До них відносяться більшість багаторічників, а також злакових та певні цибулинні. Основу пучка розривають або розрізають на частини, отримуючи кілька окремих рослин, кожен має бути з власною кореневою системою! Зазвичай це роблять восени чи навесні. У саду, що розрісся, поділ рекомендується проводити раз на 3-5 років, це необхідно для підтримки сили і здатності рослин до цвітіння.

Розмноження рослин цибулинними. Більшість цибулинних легко розмножується як розподілом, так і насінням, але тут вибір методу поділу залежить від типу цибулини.

Розмноження рослин відведеннями. Цей метод дозволяє здійснити розмноження рослин без ризику для материнської рослини. Більшість гілок і стебел, що входять у контакт із поверхнею землі, легко змусити пустити коріння. Для розмноження рослин відведеннями краще використовувати молоді пагони. Порада: якщо молода гілка чагарника знаходиться близько до землі і її легко нахилити, є хороший шанс змусити її коріння. Коріння найчастіше може утворитися на вузлі втечі. Найкращі результати при розмноженні рослин відведеннями можна отримати навесні та влітку. Таким методом можна розмножувати і кучеряві рослини та трав’янисті багаторічники.

Розмноження рослин повітряними відведеннями. Таким методом успішно розмножуються кімнатні та ґрунтові рослини.

Живлення – тут важливо вибрати відповідний посадковий матеріал. Найбільш вдалі живці беруть із дорослих затверділих пагонів. Існують різні типи живців: здерев’янілі, п’яткові, з листовою паличкою, зелені, напівзрілі, кореневі живці. Я не буду в цій статті докладно описувати техніку розмноження і правила догляду за рослинами, що розмножуються, кому цікаво – задавайте питання, відповім наступними статтями.

Щеплення проводиться на початку весни. При такому методі до підщепи приєднується відрізок стебла, і потім підщепа і прищепа підганяють так, щоб ці дві поверхні могли зчепитися разом і з часом утворити міцне з’єднання. Цей метод вимагає досить великого рівня вмінь та навичок, тому краще це довірити досвідченому фахівцю.