Посадка плодових дерев – головна тема у весняному саду

Вибір Категорії

Посадка плодових дерев – одна з головних тем та робіт для весняного саду. Кожен із нас бажає мати на своїй ділянці плодовий сад. Навесні він символізує пробудження природи, оновлення, розбурхує в нас думки про нові плани та спогади з минулого.

Слід розуміти, що плодовий сад має вписатись у концепцію вашої ділянки, бути єдиним цілим і не випадати із загального проєкту ландшафтного дизайну ділянки. Плодовий сад може також послужити ширмою і візуально ізолювати вашу ділянку від сусідської, виступити в ролі горизонтальної огорожі на стовбурах, це приклад чудової горизонтальної зімкнутості.

Ми всі розуміємо, що простіше купити в найближчому супермаркеті необхідну кількість фруктів, ніж виростити їх у власному саду, але все одно відмовитися від мрії мати свій власний плодовий сад не поспішаємо.

На сторінках сайту Ви вже могли знайти інформацію про посадці декоративних рослин у саду, а сьогодні поговоримо про правила посадки плодових дерев у саду.

Для посадки плодових дерев Вам знадобиться: по одному кілочку на кожну посадкову яму, по 1 садовій прищіпці або відрізку мотузки, по шматку мішковини – для підв’язування дерев. Якщо на ділянці близьке залягання ґрунтових вод, також знадобиться керамзит та трохи піску.

Правильна посадка плодових дерев – запорука успішного розвитку та зростання здорового саду, гарного врожаю та отримання бажаного результату. При посадці плодового саду важливо все: і час посадки рослин для саджанців з різною кореневою системою, місце посадки на ділянці, і техніка посадки.

Тому не лінуйтеся виконати всі необхідні дії під час посадки плодового саду.

Отже, головна вимога – плодовий сад має розташовуватися на освітленому місці ділянки, тобто. на південному боці.

1. Перед посадкою добре пролийте посадочний ком рослин, а якщо садити необхідно саджанець з оголеною кореневою системою – зануріть його у воду хоча б на 30хв.

2. Посадкова яма має бути розміром 80х80см.

3. Відстань між середніми плодовими деревами 3-3,5м, між великими плодовими деревами 6-6,5м. (Звичайно, садимо ми в основному саджанці 2-5років, але пам’ятаємо і беремо до уваги майбутній розмір дорослих дерев).

4. На дно ями кладемо керамзит шаром 5-10см, потім пісок 5-10см – за потребою.

5. Потім кладемо родючий ґрунт, трамбуючи його, до необхідної висоти, проливаємо. Ближче до коріння слід класти родючий ґрунт, вийнятий зверху при викопуванні ями.
посадка плодовых деревьев6. Опускаємо в яму саджанець, при цьому контролюйте, щоб коренева шийка дерева не заглиблювалася.

Посадку плодових дерев слід здійснювати на тому ж рівні, на якому дерево росло в розпліднику: рівень землі кома повинен збігатися з рівнем грунту ділянки, можна трохи вище при посадці, оскільки грунт дасть усадку.

7. Ставимо кілочків у наполовину заповнену яму, не порушуючи посадковий ком плодових дерев, ставимо поруч! Кільець повинен знаходитися з північної частини стовбура (для захисту від опіків).

Місцем щеплення плодове дерево має бути розташоване на південь. Це дасть можливість швидшому розвитку плодового саду.

8. Пошарово засипаємо землю і добре проливаємо водою дерево під час посадки. Трамбуємо ретельно ногами, більше біля країв посадкової ями. Засипаємо шар землі, проливаємо шар землі, трамбуємо і т.д.

9. При посадці плодових дерев контролюйте, щоб саджанець мав вертикальне положення.

10. Після посадки підв’язуємо дерево до кілочка, кілочок має бути довжиною до першої верхньої гілки дерева, не торкатися гілок. Це дозволить уникнути тертя гілок про кілок, травмування кори плодового дерева.

11. Навколо дерева залишити посадкову лунку для поливу та накопичення води. Пролити ще раз по 1 цеберці води кожне дерево.

12. Замульчуйте пристовбурне коло навколо дерева, це дозволить довше зберігати вологу, уповільнить зростання бур’янів, а також захистить коріння молодого саджанця від перегріву.

12. Перший місяць перевіряти посадку: вирівнювати при необхідності дерево та перевірити рівень ґрунту.

Вдалої посадки та гарного врожаю!