Екологічний город чи органічне садівництво

Вибір Категорії

З кожним днем люди все більше дбають про своє здоров’я, безпеку, гармонію. І, звичайно, всі садівники пишаються власновирощеними овочами, фруктами, ягодами та різними травами-приправами. І, звичайно, кожен садівник прагне зібрати перш за все безпечний, здоровий, корисний урожай зі свого города! Кинувши всі сили на вирощування здорових продуктів, збереження родючості ґрунту, ми непомітно для себе прийшли до органічного садівництва, а може й повернулися?

Використання хімікатів у саду завдає певної шкоди всьому живому, органічні методи більш бажані. Чи варто говорити, що екологічний город та органічне садівництво не повинні містити шкідливих залишків хімікатів? Значення терміну “органічний” у садівництві варіюється від відмови застосування хімічних пестицидів до дійсного екологічного підходу до організації всього процесу та технології вирощування рослин. Це передбачає заборону на будь-які хімічні пестициди та добрива та концентрацію на загальному здоров’ї та користі як для людини, так і для навколишньої природи. Досить швидко після відмови від хімічних засобів ваш сад перетвориться на оазис для безлічі представників місцевої фауни, дуже скоро сад наповниться метеликами, їжачками, жабами і ножицями корисних і приємних комах! винищують цілі колонії попелиці.

Сьогодні органічне садівництво, більше втілене у нас в екологічний город, – вже невід’ємна складова кожного саду! Для створення та організації екологічного городу необхідні певні знання, а також здатність до спостереження та аналізу. В органічному садівництві не можна покладатися на використання хімічних препаратів, а отже необхідно створити умови в саду та на городі, неможливі для розвитку та існування шкідників та хвороб. Якщо хочете створити у себе на ділянці екологічний город або загалом зайнятися органічним садівництвом, вам корисно знати хоча б основні принципи організації органічного садівництва:

– Бур’яни необхідно видаляти без застосування гербіцидів

– Як добрива для екологічного городу застосовуйте компост, він забезпечує рослини достатнім харчуванням та сприяє відновленню ґрунту. Компост виготовляйте самостійно.

– Вибираючи під свій екологічний город насіння чи розсаду, віддавайте переваги сортам та видам, стійким до хвороб та шкідників, а також вибирайте більш живучі різновиди на підставі своїх спостережень.

– Вирощуйте кожну рослину на відповідному для неї місці! Пам’ятайте, що добре адаптована сильна рослина набагато більше здатна до опору шкідникам, хворобам та інфекціям.

– Застосовуйте лише натуральні засоби для відлякування чи знищення шкідників, попередження хвороб.

– Використовуйте правила сусідства рослин, при якому одні рослини (цибуля, часник) сприятимуть захисту інших рослин.

– Скористайтеся садовими ідеями для оформлення зони органічного садівництва.

вертикальний кулінарний сад не складно.

Здорового, корисного та смачного Вам урожаю!