З чого починати ландшафтний дизайн ділянки

Вибір Категорії

З чого починати ландшафтний дизайн ділянки? Рано чи пізно це питання постає перед кожним власником земельного наділу. Деякі власники ділянок починають ландшафтне проектування на стадії будівництва будинку, деякі – одночасно з проектуванням житла, але більшість підходять до питання ландшафту. І тут починається найцікавіше!

Практично всі власники майбутнього саду знають одне: вони хочуть гарний сад, щоб швидко і відразу, і щоб нічого не треба було робити в саду. Як правило, хочуть багато газону, тому що помилково вважають газон малодоглядною частиною саду. І звичайно, всі відразу готові приступити до посадки рослин, вважаючи ландшафтне проектування заморочками дизайнерів!
Дивно, адже мало хто з нас розпочне будівництво будинку без проекту, в якому все вивірено та вираховано до гвоздики!

Те саме правило працює і для ландшафтного дизайну ділянки, адже ландшафтний дизайн передбачає організацію простору певним чином, планування та створення форм на просторі ділянки, зв’язок з архітектурою будинку та головне – відповідність потребам господарів, їх уподобанням, звичкам, способу життя. Але будь-який ландшафтний проект має розроблятися з урахуванням обмежень ділянки: розташування, клімату, особливостей ґрунту, троянди вітрів та інших факторів, які враховують фахівці ландшафтної галузі. Сади створюються і для людей, і для рослин, тому простір саду має бути зручним і для господарів, і для вихованців. Час та гроші – головні фактори, які потрібно враховувати, створюючи сад. Сад можна придумати на будь-який гаманець, але краще, точніше і правильно спланувати той варіант, який ви зможете не тільки створити, а й підтримувати на належному рівні довгі роки.

”Є кілька способів розбити сад, але найкращий із них – запросити садівника”. Але якщо ви плануєте самостійно зайнятися розробкою концепції ландшафтного дизайну ділянки, ви повинні всі свої ідеї та плани викласти на папері, це дозволить уникнути вам помилок, переробок та матеріальних втрат у майбутньому. Перш ніж приступити до розробки дизайну саду, дайте відповідь собі на важливі питання, спробуйте зрозуміти що хочете бачити на ділянці, як плануєте проводити в саду вільний час (загоряти біля басейну, доглядати квіти, спортивні ігри, приймати гостей).

Дайте відповідь чесно собі на деякі питання:

1. Для кого та для чого потрібен сад

– хто користуватиметься садом, для кого цей сад, призначення саду (різні покоління, для активного відпочинку чи спокійного, які зони мають бути і т.д.)

– хто здійснюватиме комплексний догляд за садом

– як часто використовуватиметься сад (тільки влітку, або для постійного проживання)

– скільки гостей має одночасно прийняти сад (майданчики та доріжки мають бути зручними)

 
2. Умови вашої ділянки

архітектурний стиль будинку, розташування будинку на ділянці

– орієнтація по сторонах світла (де буде тінь, де сонце)

– особливості ґрунту на ділянці

– місце розташування ділянки, її оточення (садок повинен вписуватися в оточення), чи є запозичені види?

– кліматичні особливості ділянки

– залягання ґрунтових вод

3. Практичні питання (складайте перелік потрібних функціональних зон на ділянці)

необхідна кількість зон на ділянці, зона відпочинку на ділянці – найважливіше питання.

– площа паркування

– Необхідність компостної ями, утилізація скошеної трави, місце для збору сміття

–  ландшафтне освітлення ділянки

4. Естетична сторона (уявлення про стилістичну сутність майбутнього саду)

у якому стилі ви хочете створити сад, яким бачите ландшафтний дизайн ділянки. Не забувайте про стилі ландшафтного дизайну.

– чи є переваги будівельного матеріалу

– чи є у вас улюблені рослини і які рослини взагалі підійдуть для ділянки (вимоги до клімату, освітлення та ґрунтів, режиму поливу)

– у якій гамі має бути витриманий дизайн саду

5. Зробіть виміри ділянки та прив’язку всіх існуючих будівель, доріжок, рослин

6. Викресліть виміри в масштабі на папері та приступайте до проектування та розробки спільної ідеї дизайну саду

7. Продумайте, де будуть розташовуватися доріжки та майданчики, що з’єднують різні зони саду на ділянці

8. Позначте розташування рослинних композицій, які будуть акцентами на ділянці, привертати погляд у потрібному напрямку

9. Складіть повний детальний асортимент рослин, які зростатимуть на вашій ділянці

10. Починайте виконання плану:)))

Коли ви відповісте на ці питання, вам стане зрозуміло, чим наповнити свій сад, які зони в ньому створити. Це той перелік питань, який допоможе вам підійти до розуміння ландшафтного дизайну ділянки, баченню свого майбутнього саду, дасть уявлення про майбутні роботи та витрати. Для того щоб самостійно створити сад, здійснити ландшафтне проектування, необхідно врахувати ще низку питань та безліч нюансів! Це лише перелік того, з чого треба починати ландшафтний дизайн ділянки.

Вдалих починань!