Троянда у квітнику

Вибір Категорії

Роза в квітнику завжди привертала до себе увагу в будь-якому саду, адже недарма ми і зараз називаємо її Королевою саду! Троянда завжди прекрасна: виступаючи соло або в поєднанні з іншими багаторічниками або чагарниками – королева завжди чудова! І неможливо уявити зону відпочинку в саду без пахучих, радіючих пишним цвітінням троянд!

Але в кожної королеви має бути почет, сьогодні про це й йтиметься розмова. Всім відомо, що після зимових заморозків троянду доводиться обрізати до здорової тканини, а отже й чекати, коли відросте наново наша красуня. Цей час очікування дарує нам гарні краєвиди у саду квітниками з цибулинних, а садівники мають час продумати яку свиту матиме наша троянда. Для цього потрібно заздалегідь продумати які партнери для троянди складатимуть ваш квітник. Є безліч способів оформити квітник з трояндами, але відштовхуватися потрібно завжди від відповідності квітника стилю вашого саду. Наприклад, хочете ви квітник у стилі кантрі, чи квітник у англійському стилі? Якщо вам ближче образ англійського саду, то партнерами для троянди будуть лаванда та манжетка. Взагалі, ¦ландшафтний дизайн завжди треба починати з питання про стилі.

Ну і проектуючи квітник з трояндами, потрібно пам’ятати основні принципи:

1. У партнери для троянди годяться лише ті рослини, які мають спільні з нею вимоги до освітлення, режиму поливу, ґрунту тощо.

2. Троянда завжди добре поєднується з вертикальними суцвіттями інших багаторічних рослин, із суцвіттями-свічками, вони підкреслюють пишність троянд.

3. Поєднання кольору може бути або за контрастом, або за нюансом.

4. Добре виглядає троянда в квітнику у поєднанні з безліччю дрібних суцвіть інших багаторічників.

5. Фіолетовоквіткові та жовті рослини завжди чудово поєднуються з трояндами.

6. У квітнику поєднуйте не більше 3-х кольорів.

Іншими словами, при підборі супутників для троянд необхідно виходити з принципів розмаїття, нюансу та гармонії (тотожності) по відношенню до квіток троянд як за забарвленням, так і за формою та розміром квіток або суцвіть рослин-супутників.

Наприклад, на контрасті форми суцвіть троянди поєднуються з наперстянкою, дельфініумом, аконитом, дзвіночком. Гіпсофіла волотистий, василист, аспарагус, кровохлібка. деревій поєднуються з трояндами за принципом гармонії. Невдале поєднання: троянда в квітнику з великими самодостатніми квітами (жоржинами, ліліями, гортензіями). Вдало – з клематисами, лілійниками; цікаве поєднання в квітнику самих троянд великих і дрібних суцвіть (флорибунда і поліантових), підібраних у тон або на контрасті кольору. Чистець, полин, анафаліс, ліхніс корончатий, елімус, костриця – такі партнери для троянди оригінально відтіняють її в квітнику.

Щоб вам простіше було скласти квітник і не витрачати час, я ще доповню свій список перевіреними партнерами для троянди в квітник будь-якого стилю:

Багаторічники Котовник Фассена ( Nepeta faassenii ), шавлія дубравна ( salvia nemorosa), лаванда вузьколиста ( Lavandula angustifolia), дельфініум (вимагає додаткової опори, краще висаджувати на задній план квітника), гіпсофіла, ірис бородатий, коло поєднується з трояндою в квітнику, скабіозу, герань криваво-червона, вербейник точковий, перовскій, чистець візантійський, ясколка повстяна, вербена бонарська, астранція, василист, флокс волотистий, фістогегія віргінська, астильба,

Чагарники: (як фон та структурний елемент) спіреї японські, барбарис Тунберга, будлі, чубушник, ялівці, перстач чагарниковий. Зверніть увагу на формуючу стрижку чагарників.

Злаки: ковила вейниковідна, вівцець, міскантус.

Хвойні: ялівці, карликові форми сосен.

Якщо ви віддаєте перевагу романтичному стилю, то складайте квітник з рожевих, білих і фіолетово-бузкових кольорів, відповідно підбираючи партнери для троянди. Якщо хочете сучасну композицію, то додайте до троянд у квітнику ще й злаки. Рослини перед трояндами (їх бордюр) повинні прикривати їх голі стебла, позаду троянд – створять фон та обсяг квітника, будуть акцентами; на одній висоті з трояндами – доповнять троянди.

І не забудьте, щоб троянди добре себе почували в змішаному квітнику, обов’язково стежте за тим, щоб між рослинами була відстань в 50см. Це забезпечить необхідну циркуляцію повітря та вбереже троянди від грибкових захворювань.

Також слід пам’ятати що правильне обрізання рослин – запорука швидкого розвитку здорового саду на ділянці.

Успіхів!