Цибулинні у квітнику – маяки сезону

Вибір Категорії

Цибульні в квітнику символізують настання весни в саду – першими маяками весняного сезону будуть цибулинні! Саме їх яскраві фарби квіток оживлять похмуру картинку саду, коли зелені ще мало, сніг тільки-но розтанув, оголивши пагони багаторічників, що поникли від морозів, і де-не-де неприбране з осені опале листя. Саме цибулинні здатні перетворити будь-який сад: чи старий, новий, хоч мініатюрний клаптик землі біля будинку. Я говорю саме про ранньовесняні цибулинні, тому що для ландшафтного дизайну особливе значення мають види, що відкривають період цвітіння в саду. Щойно пішла зима, а в нашому саду вже є квітники!

Подивіться, як прекрасні цибулинні саду Мієн Руйз або знаменитому , Голландія.

Треба відзначити що декоративний ефект від цибулинних досягається відразу, в рік посадки, але не слід забувати і про те, що після відцвітання у цибулинних залишається непривабливе листя, яке може зіпсувати інші сезонні композиції, тому відразу слід продумати місце посадки і розташування квіткових цибулин.

Різноманітність цибулинних велике, тому розглянемо особливості застосування основних з них – це дрібнолуковичні, тюльпани, нарциси, лілії, цибулі. Більшість весняних цибулинних з’являються з цибулин, висаджувати їх слід наприкінці літа-середина жовтня. Глибина посадки – 2-3 висоти самої цибулини. Наприклад, якщо цибулина тюльпана у вас завтовшки 2см, то посадити її слід на глибину 5см. Оскільки весняні цибулинні цвітуть коли дивитися більше нема на що, то можна знехтувати ретельно спланованою колірною схемою та експериментувати!

Тюльпани – ландшафтний дизайн у весняному саду  неможливий без них! Адже тюльпани користуються любов’ю у садівників усього світу завдяки найбагатшій палітрі відтінків та формі своїх квіток. Строки цвітіння

тюльпани300

тюльпани різні, з середини квітня і до кінця травня. Безумовно, тюльпани-наші улюбленці та лідери з вирощування в садах, проте не варто забувати, що вони можуть вирощувати і наш інтер’єр! Спробуйте висадити цибулини в горщик на підвіконня і до весняних свят у вас уже буде вирощений вами власноруч букет тюльпанів:)) Вдалим буде поєднання кількох видів цибулинних у контейнерній композиції.

У саду тюльпани добре виглядатимуть якщо їх висадити “колірною плямою”, при цьому щільність посадки – 50шт/м.кв. я і розквітнуть багаторічники, літники. Тут можна використовувати тюльпани на різних планах міксбордера, але тюльпани з оригінальною формою квітки (Папугові) краще висаджувати ближче до точок огляду. Намагайтеся підібрати таких партнерів, щоб при змиканні листя ці партнери прикривали пожухлі та відцвілі листя тюльпанів. І пам’ятайте, що тюльпани віддають перевагу сонячним місцям.

Нарциси  добре переносять легу тінь, ¦схему посадок можна використовувати як для тюльпанів, пам’ятайте, що листя нарцисів відмирає до середини липня.

Лілії  завжди надають елегантності та витонченості саду, різноманітність забарвлення, запашний аромат, добре переносять тінь. Переважно комібінувати лілії з іншими багаторічниками, оскільки лілії можуть страждати на втрату декоративності від пізніх заморозків та захворювань. Для високих лілій слід підбирати партнерів, здатних прикрити недекоративний низ цієї рослини. Мені подобається поєднання лілій з манжеткою, агератумом, папороть. Раджу висаджувати лілії як і інші цибулинні групи різного розміру, орієнтуйтеся за стилем вашого квітника.

Луки,  звичайно луки: кулясті, пониклі або плоскі суцвіття, величезні або мініатюрні! Я люблю луки за їхнє прекрасне поєднання з безліччю багаторічників і дрібних чагарників: троянди, спіреї, полин, котівник, злаки, очитки.

Початківцям садівникам скажу, що більшість цибулинних невибагливі, не слід їх тільки перезволожувати. Важливо пам’ятати, що відцвілі суцвіття і стебла можна видаляти після цвітіння, а листя слід залишити засихати до того моменту, поки вони не будуть легко відокремлюватися від цибулини. Це необхідно для повного відтоку поживних речовин до цибулини та забезпечення цвітіння наступного року. Підгодовувати цибулинні рослини необов’язково, але якщо дуже захочете це зробити – зробіть на початку сезону, до цвітіння, у момент зростання цибулини.

Проектування схем посадок квітників із цибулинних дуже захоплююче! Фантазуйте, комбінуйте, навчайтеся і не бійтеся експериментувати-і тоді ландшафтний дизайн вашої ділянки буде бездоганним! І тоді квітники наприкінці зими відкриватимуть сезон вашого саду!