Ландшафтний дизайн дачної ділянки або переробка старої дачі

Вибір Категорії

Ландшафтний дизайн дачної ділянки почався з переробки старої дачі. Ділянка землі з будинком використовувалася господарями давно – вже виріс чудовий плодовий сад, проте більшість площі ділянки використовувалась не раціонально, не було місця відпочинку у саду, зручних доріжок або майданчиків, рослинних композицій і квітників, що тішать око і спонукають до відпочинку.

Ландшафтне проєктування ділянки почалося з вивчення побажань та вимог до майбутнього саду всіх членів сім’ї, а побажання були дуже різні. Старше покоління вимагало зберегти плодовий сад та облаштувати в ньому зону відпочинку, відвести досить велику площу під повноцінний город; старші діти хотіли бачити на ділянці сучасний внутрішній дворик з лаконічними посадками, молодше покоління вимагало функціонального газону для активного відпочинку і всі разом хотіли не заважати один одному на ділянці площею 8 соток.
дизайн дачного участкаЗавдання було зрозумілим і почалася робота над розробкою концепції майбутнього саду. На щастя, господарі ділянки легко приймали всі рекомендації щодо перепланування та облаштування дачної ділянки та переробки старої дачі. Спочатку було проведено інженерну підготовку ділянки: були прокладені всі комунікації, доріжки та огородження, ландшафтное освітлення. Потім проводилися роботи з планування ґрунту, лікування та відновлення існуючих насаджень, які необхідно було зберегти при переробці старої дачі.

При складанні плану посадок бралися до уваги види, що відкривалися із вікна житлового будинку; сонячний внутрішній дворик було вирішено ізолювати здебільшого саду лаконічними рослинними композиціями в сучасному стилі, як і просили господарі. У старому плодовому саду здійснено додаткову посадка плодових 

дерев, вхід до городу прикрасила арка з плетистих троянд і клематису, сам город прихований за міксбордером. З тінистої тераси будинку відкривається вид на плодовий сад та улюблене місце відпочинку у старих колодязів, верх яких переробили під дерев’яні стільниці, а навколо них звели підпірні стіни-лавки, під якими висадили квітники з троянд.

Знайшлося в цьому саду місце і сучасним міксбордерам, і квітникам із декоративних злаків, і просторому газону, і новорічній ялинці, і красуні-магнолії, і декоративним квітучим деревам і чагарникам, і гойдалкам у тіні, і внутрішньому дворику та повноцінному городу!

Вхідну зону оформили великим кущем спіреї, що займає весь простір і живоплотом, що розділяють парадний вхід і в’їзд у гараж.

Всі залишилися задоволеними, а результат ландшафтного дизайну дачної ділянки фото ви можете подивитися тут.