Ландшафтне проєктування невеликих ділянок

Вибір Категорії

Ландшафтне проєктування невеликих ділянок – актуальна тема для фахівців сфери благоустрою та для власників невеликих ділянок. З чого починати ландшафтний дизайн ділянки я докладно писала раніше, повторюватися не буду.

Мене часто просять дати пораду щодо перепланування невеликих ділянок, які, до речі, проєктували самі власники ділянок. Як правило, це невеликі ділянки у межах міста або старі дачні ділянки у 6 соток. Аналізуючи подібні ділянки, я бачу ту саму картину: на невеликій площі господарі намагаються розмістити буквально все, що можна придумати, висаджують величезний асортимент рослин, в умовах малого простору намагаються виростити якнайбільше рослин, саджаючи по одній рослині кожного доступного виду. Всім цим вносять дробовість і хаос, руйнують цілісність сприйняття навколишнього. Одним словом, почуватися комфортно і отримувати задоволення від навколишнього пейзажу тісноти та перевантаженості на таких ділянках – дуже складно.

У ландшафтному проєктуванні невеликих ділянок є характерні особливості, пов’язані, крім усього, ще й з особливими побажаннями замовника. На невеликих ділянках помилки, допущені під час проєктування, приховати складно! Але щоб їх не допускати, слід дотримуватися основних законів дизайну:

– узгодженість

– структурованість

– організація

– зорова впорядкованість

Саме з урахуванням цих пунктів слід підходити до ландшафтного проєктування невеликої ділянки, підбору матеріалів та декоративних елементів, щоб підкреслити переваги невеликої ділянки. Важлива роль на цьому етапі проєктування відводиться передпроєктній підготовці ділянки.Взагалі, в невеликому саду, можна розмістити і цікаві насани, і цікаві насани. . Слід лише розуміти, що всі елементи невеликого саду будуть розміщуватися на тому самому просторі, що вимагає гнучкості в їх розміщенні. Хорошим прикладом ландшафтного проєктування невеликих ділянок є голландські сади, я трохи розповідала про дизайнерські сади Голландії у статтях про сад Аппелтерн.

У власників невеликих ділянок дуже часто виникає бажання заповнити невеликий сад безліччю дрібних елементів, що призводить до цього відчуття тісноти і перевантаженості, до асоціації з захаращеною кімнаткою. Щоб уникнути подібних помилок при проєктуванні невеликих ділянок слід пам’ятати про деякі нюанси:

– при проєктуванні невеликих ділянок поєднуйте простір саду з простіром будинку. Особливо це важливо для зони відпочинку в саду на невеликих ділянках.
– зменшуйте кількість деталей та збільшіть їх розмір

– великі елементи, на яких робите акцент, розташуйте на невеликій площі. Це забезпечить вдалий дизайн невеликої ділянки і відноситься до всіх елементів саду: меблів, кольорової гами і фактури матеріалів, скульптур, орнаменту, планувальних ліній саду, вибору рослин, до всього, що створює атмосферу на ділянці і в саду.

– Пам’ятайте, що вибір рослин завжди визначає характер саду

– обмежте асортимент рослин, це дозволить досягти декоративного, а також просторового та скульптурного ефекту в дизайні невеликої ділянки. (Не сідайте 1 березу, 1 сосну, 1 клен і т.д. а посадіть групу з 3 беріз або сосен або кленів)

– у дизайні невеликих ділянок та садів використовуйте обмежену палітру кольорів. Не робіть на ділянці калейдоскоп та вінегрет, застосовуйте не більше 3 кольорів.

– ділянки для посадок рослин повинні бути більшими (пропорційно до загальної площі), це створить відчуття глибини простору.

– маскуючи межі невеликої ділянки рослинами, ви також візуально збільшуєте її

– Садьте великі рослини з густим листям на передньому плані, а невисокі та дрібнолисті – на задньому. Цей прийом також сприяє створенню відчуття вільного простору на невеликій ділянці.

– використовуйте підняті клумби і підпірні стінки; різнорівневість також візуально розширює простір невеликої ділянки, надає дизайну невеликого саду архітектурності та оригінальності.

– дотримуйтесь чистоти стилю, про це можна прочитати в статті Коротко про стиль у ландшафтному дизайні”.