Декоративні злаки в саду

Вибір Категорії

Декоративні злаки в дизайні саду стали надзвичайно популярними в останні роки! Завдяки вивченню робіт та досвіду Піта Удольфа та інших голландських та бельгійських дизайнерів все більше вітчизняних фахівців включають декоративні злакові культури в дизайн сучасного саду та квітників. Сьогодні злаки стали універсальними, доречними і природними в композиціях і садах будь-якого стилю, будь то сучасні квітники або імітація живої природи. Цікаво поєднуються декоративні злаки та троянда в квітнику, а як органічно виглядають злакові на тлі природи! Неможливо уявити собі сучасний ландшафтний дизайн та квітники без декоративних злаків.

Чому в усьому світі зростає популярність використання злакових? Все дуже просто: декоративні злаки невибагливі, екологічні, і найголовніше відповідають вимогам малодоглядності, а малодоглядність саду – головна тенденція в ландшафтному дизайні сьогодні! Кожен із злакових має власні характеристики, тому варіанти їх використання в ландшафтному дизайні дуже різні. Деякі з них дуже агресивні і висаджувати їх потрібно поодиноко, інші можуть зіграти роль ґрунтопокривних, треті добре доповнять квітник, а інші просто необхідні для зміцнення схилів або рухомих ґрунтів. Вся річ у тому, що одні декоративні злаки формують кущики або пучки, а інші широко розростаються завдяки підземним повзучим пагонам та кореневищам.

Сучасні декоративні злаки орнаментальні, мають виражену архітектоніку, графіку, задають структуру в квітники і організують посадки. Ландшафтний дизайн визначає основні критерії вибору злакових:

– настрій або призначення   декоративні злаки

– форма та розмір

– колір

– Сезон інтересу; осінні ефекти

У посадках злаки привертають увагу формою і кольором, виконують роль вертикального акценту і задають ритм: їх вузьке листя і стебла розбавляють нерухомі та округлі контури інших рослин, контрастуючи з ними формою суцвіть. Високорослі злаки висаджуйте поодиноко в середній ярус квітника або на задній план (так вони підтримають структуру квітника і зададуть ритм), а низькорослі трави відіграють роль нейтральних рослин у міксових посадках. Колір злакових включає всю різноманітність відтінків, від сріблястих з білими краями, блакитних і сизо-сірих до яскраво-жовтих, бронзових і червоних! Таке багатство потрібно використовувати з обережністю, щоб уникнути перенасичення декоративністю.

Декоративність більшості злакових досягається до кінця сезону (кінець літа, осінь), коли більшість багаторічників і навіть чагарників втрачають свою декоративність. Разом із осінньоквітучими айстрами та очитками злаки забезпечують нову хвилю декоративності, і навіть взимку вони не раз порадують нас своїм казковим виглядом! Ну, чим не зимові квітники? А навесні нас порадують цибулинні в квітниках.

Як я вже говорила, декоративні злаки – досить прості у вирощуванні, більшості підходять середні, добре дреновані ґрунти. Уникайте посадок на сирих та перезволожених ґрунтах, заболочених та пересихаючих ґрунтах. Переважно висаджувати злаки на сонячних ділянках, але деякі непогано переносять тінь.

Тут наведу невеликий список злакових, які не підведуть вас своєю стійкістю та декоративністю: Вейник гостроквітковий, молинія блакитна і очеретяна, щучка дерниста, просо прутиподібне, спартина гребінчаста, міскантус китайський, вівцець, райграс, колосняк піщаний, пенні.

Пройдіть це посилання http://www.oudolf.com/ на сайт Піта Удольфа, я впевнена – кожен розкриє для себе злаки в дизайні саду по-новому!