Стиль у ландшафтному дизайні

Вибір Категорії

Стиль у ландшафтному дизайні дуже важливий момент! І до цієї теми я звернулася на прохання читачки Ірини. Зрозуміло, якщо ви вирішили зайнятися своїми садами самостійно, вам потрібно знати хоча б основні принципи ландшафтного дизайну. Їхнє розуміння допоможе вам генерувати ідеї, створити цікаві композиції та нестандартні образи.

Сьогодні територія навколо приватного будинку вже не обмежується лише гойдалкою, мангалом, місцем для дитячого майданчика. Сучасні домовласники хочуть гарний та зручний сад! Для цього одні звертаються до ландшафтних архітекторів та дизайнерів, інші намагаються зробити все самі. Але незалежно від цього, кожен власник саду повинен знати з чого почати ландшафтний дизайн ділянки,   | strong>. Почитайте про це ще раз.

Але повернемося до питання про стилі. Трохи з історії: мистецтво ландшафтного дизайну (садово-паркове мистецтво) розвивалося одночасно з архітектурою та будівництвом, кожна історична епоха формувала певні принципи та прийоми, які відображали образ садів. Так за тривалий історичний період сформувалися два основні стильові напрямки: регулярний та пейзажний. Регулярний характеризується мережею прямокутних доріжок, правильною конфігурацією клумб та партерів, домінуванням головної будови та, як правило, наявністю симетричної осі. Дерева та чагарники у регулярних садах розміщують чіткими рядами, формують стрижкою; на клумбах виробляють орнаментальні малюнки. Цей напрямок був у садах стародавньої Греції, Риму, Франції. У пейзажному стилі у всьому підкреслюється чи копіюється природна краса природи, але руками людини. Характерні природні контури водойм, звивисті доріжки, перспективи навколишньої природи, дерева та чагарники висаджуються вільними групами з округлими контурами. У сучасному ландшафтному дизайні використовують одночасно елементи регулярного та пейзажного стилів. Архітектурно-планувальні рішення в кожному конкретному випадку випливають із конкретних умов та вимог ділянки та її власника.

У кожного стилю саду існують свої закони та правила, є характерні елементи та певний набір рослин, за якими можна визначити стильову орієнтацію. При цьому стиль у ландшафтному дизайні може бути яскраво виражений, а може лише позначений деякими елементами.

І в регулярному і в пейзажному прийомах побудови саду можуть створюватися різні сади: Італійський сад, мавританський сад, середземноморський сад, натургарден, сади нової хвилі, сільський сад, котеджний сад, модернізм, китайський сад, сад у стилі екзотик, японський сад, хай-хай.

Я лише коротко позначу характерні ознаки деяких стилів у ландшафтному дизайні:

ІТАЛІЙСЬКИЙ САД завжди насичений водою, це фонтани або каскад фонтанів, переважає складний рельєф. Зазвичай такі сади влаштовують на терасованих схилах, закріплених балюстрадами та пандусами. Такий сад зазвичай монохромний, ефекти досягаються контрастами темного та світлого, зелені рослин та світлого будівельного матеріалу (мармур). Тут багато топіарних форм, алей, живоплотів, вічнозелених рослин. Характерні рослини в наших умовах: липи, кизильник блискучий, туя західна, туя колоноподібна, троянди, ялівець скельний, самшит та ін. Для стилізації італійського саду підійде і простора ділянка з вираженим рельєфом, що передбачає парадне оформлення, і маленький дворик-патіо, який можна облаштувати. Доповнити образ італійського саду допоможуть перголи, кам’яні скульптури та амфори, вазони з літниками чи вічнозеленими, натуральний камінь, водні поверхні.

СРЕДИЗЕМНОМОРСЬКИЙ САДу нашому кліматі можна відтворити лише частково. Для Середземномор’я характерні яскраві кольори, рельєф із терасуванням, використання вапняку. теракота, фарбоване дерево, зістарені поверхні, рослини з жорстким і блискучим або сизим листям, настінний фонтан, стіни світлих і теплих тонів, велика кількість кераміки, гравійні посадки. У рослинних посадках поєднується темна зелень із сріблястими тонами та яскраво квітучими квітами: ялівець скельний, сосна гірська та звичайна, лох вузьколистий, обліпиха, груша та воллистя. Образ півдня доповнять пеларгонії у вазонах, посадки лаванди, шавлія, ісоп, котівник, юкка, полин Стеллера та Шмідта. Якщо у вас є патіо, то можна виносити на літо південні рослини в діжках: олеандр, цитрусові дерева, аукубу. Перголу можна увити трояндами або виноградом.

натургарден - природний стиль

НАТУРГАРДЕН (ПРИРОДНИЙ СТИЛЬ) поєднує людину і природу, тут вітаються рідні місцеві рослини, які ростуть за межами ділянки. У цьому стилі ландшафтний дизайн орієнтований на притаманні даній місцевості краєвиди, використовуються запозичені види. Доріжки та покриття можуть бути гравійними або з дерева, замість газону можна влаштувати галявину з місцевими видами диких трав. З рослин використовують види природної флори, що не потребують особливого догляду, повторюю: важливу роль відіграють місцеві дерева та чагарники, злаки, цибулинні природного вигляду. Можна розбити ділянку на мініатюрні екосистеми: лук, болотце, ліс, рокарій тощо. Дозволяйте рослинам самостійно осіюватися – це надасть природного вигляду вашому саду.
САДЫ НОВОЙ ВОЛНЫ.

САДИ НОВОЇ ХВИЛИ дольфу. Піт створює настільки характерні сади, що у світі з’явився якщо не новий стиль, то нова течія – “удольфіанський стиль”! Я трохи писала про це раніше. Самого Піта Удольфа та його послідовників називають дизайнерами нової хвилі. Революційний метод Удольфа в ландшафтному дизайні полягає у наповненні формальних у плані структур рослинами неформального, близького до природного вигляду. Стиль будується на поєднанні жорстких архітектурних елементів (мощення, живоплоти) та неформального рослинного наповнення. При цьому структура та форма первинні, колір – вторинний. Геометричну, формальну структуру наповнюють мозаїчні квітники із простих рослин. Декоративні злаки в дизайні саду – відмінна фішка Піта Удольфа та садів нової хвилі.

Рослини-підійдуть ті, які тримати декоративність протягом усього сезону, бездоганні багаторічники. Важлива роль приділяється декоративним злакам. Всі рослини висаджуються куртинами по 5-7-9 шт, щоб досягти враження лучних куртин. У посадках використовують як природні, і сортові рослини. Характерні текстури та матеріали: повітряні злаки, стрижені хвойні, цегла, нефарбоване дерево, поєднання природних та штучних фактур.

СІЛЬСЬКИЙ САД.

СІЛЬСЬКИЙ САДЛандшафтний дизайн у цьому стилі підкреслять перголи та міксбордери, кування, дерев’яні меблі. Використовується цегла, біла фарба, черепиця, штучно зістарені поверхні, газон, старовинні речі будуть не тільки прикрашати сад, а й нести користь: старі сходи можуть ще послужити підставкою для вазонів з квітами. Покриття доріжок може бути із гравію, цегли, граніту. Традиційні садові рослини поєднуються тут із сільськими та дикими рослинами.

 

У цій статті я описала характерні риси лише деяких популярних стилів у ландшафтному дизайні, якщо буде інтерес – питайте, обговоримо докладно.

Але перш ніж вибирати стиль майбутнього саду, необхідно врахувати багато питань. Не полінуйтеся перейти за вказаними в цій статті посиланнями, це допоможе вам правильно спланувати майбутній сад.