Зробити альпійську гірку просто, швидко та правильно

Вибір Категорії

Альпійська гірка в саду – сьогодні поширена рукотворна споруда з каменів та рослин високогірної флори, що користується увагою любителів та профі. ландшафтного дизайна. Грамотно побудована, з гарним і правильним підбором рослин, альпійська гірка стане доречною, природною і красивою в будь-якому куточку вашої ділянки і доповнюватиме природний ландшафт.

Перш ніж приступати до створення альпійської гірки на ділянці та в саду, вам необхідно буде:

1. Вибрати тип альпійської гірки:

– терасна гірка

– пейзажна гірка

Також визначтеся, що має переважати на альпійській гірці: каміння або рослини.

2. Вибрати місце дільниці для альпійської гірки. Це має бути відкрите сонячне місце, експозиція альпійської гірки має бути звернена на південь або на південний захід. Альпійська гірка може прилягати або розташовуватися поблизу зони відпочинку в саду.

3. Забезпечити дренаж альпійської гірки.

4. Вибрати породу каміння для альпійської гірки. Найбільш підходящими для спорудження альпійської гірки є базальт, сланець, пісковик, вапняк. Широка палітра кольорів каменю дозволяє задовольнити будь-які уподобання.

5. Вибір рослин для альпійської гірки завжди має бути обдуманим, зваженим та правильним.

Детально зупинимося на цьому пункті, оскільки рослини на альпійській гірці безпосередньо створюють красу, образ та сприйняття всієї споруди під назвою альпійська гірка.

Рослини на альпійській гірці можуть бути тіньовитривалими, вічнозеленими, світлолюбними, перехідними зонами і прилеглими до альпійської гірки.

В якості основи для альпійської гірки вибирайте хвойні і листяні низькорослі, карликові, подушкоподібні чагарники, злаки, багатоповерхові покровні рослини і цибулинні рослини.

До тіньовитривалих належать туї, ялина канадська «Коніка», самшити, ялиці карликові та ін.

Вічнозелені рослини для альпійської гірки – ялівці, юкки, верески, карликові ялинки.

Світлолюбні рослини зазвичай розміщують на вершині альпійської гірки і південному схилі. Обов’язковими для розвитку світлолюбних рослин на альпійській гірці є тривале освітлення і хороший дренаж. До цієї групи рослин відносяться айстра альпійська, адоніс, іберіс, арабіс, дзвіночок карпатський, гвоздика периста, костриця сиза, сон-трава та ін.

Рослини перехідної зони повинні візуально пов’язувати простір, розставляти акценти та надавати завершеності композиції альпійської гірки. До таких рослин для альпійської гірки відносяться: флокс шиловидний, фіалка, самшит, бересклет, верес, почвопокровні троянди, цибулинні рослини.

Прилегла до альпійської гірки територія повинна плавно переходити в простір саду, що залишився.

Завжди враховуйте сумісність рослин, підбирайте їх так, щоб гірка виглядала привабливо цілий рік: навесні та влітку за рахунок яскравості цвітіння та забарвлення рослин, взимку – завдяки стабільності хвойних та вічнозелених рослин.

Також не слід забувати про важливість догляду за альпійською гіркою!