Вирішили самостійно планувати та створити квітник на ділянці?

Вибір Категорії

Вирішили самостійно планувати та створити квітник на ділянці?

Якщо ви вирішили самостійно планувати та створити квітник на ділянці – не поспішайте брати в руки лопату і братися за посадку рослин. Ландшафтний дизайн ділянки – процес копіткий і вимагає точності кожної дії.

Перш ніж планувати та створити квітник на ділянці, необхідно визначитися з умовами на ділянці, де ваш квітник буде розташований. Ще раз поволі обійдіть свою ділянку, сад і уважно вивчіть її, оскільки від цього залежить вибір рослин для квітника.

1.Важливі критерії для вибору рослин у квітник:

-освітлення ділянки на якій буде створено квітник

– Захист від вітру

– якість грунту (глинистий, піщаний та ін.)

– зволоженість ґрунту

2. Визначте контури майбутнього квітника і нанесіть їх на папір у масштабі. Успішний кінцевий результат залежить від грамотного ландшафтного проєктування.

3. Визначте собі майбутній образ (образ) квітника – це важливо!

4. Який тип квітника хочете: міксбордер, клумбу, рабатку, бордюр? Де ви плануєте створити квітник на ділянці: на відкритому сонячному місці або під кроною дерев, в тінистому куточку саду або на березі водойми, в альпінарії на схилі або біля тераси зоні відпочинку в саду? Можливо, ваш квітник повинен підкреслити вхід на ділянку або відокремити декоративний садок від плодового – вирішуйте зараз!

Якщо ви хочете перетворити свою ділянку на квітучий сад, любите квіти з яскравими фарбами та різноманітними формами – вибирайте багаторічні трав’янисті рослини для створення квітника на ділянці. Багаторічники мають величезну різноманітність форм, забарвлення, суцвіть, які не один сезон прикрашатимуть ваш квітник на ділянці самим поєднанням квітів у квітнику. Якщо ви правильно підберете асортименти багаторічників, то вони порадують вас цвітінням з ранньої весни до пізньої осені!

Цікаві та дивовижні виходять змішані посадки з багаторічників, чагарників, злаків та цибулинних на тлі свіжої зелені живоплоту або біля кромки газону – міксбордери.

Слід пам’ятати, що найвдаліші місця для багатьох багатолітників, а значить і для квітника, – відкриті сонцю ділянки саду, з родючими і досить зволоженими грунтами. Це вдалі місця для рабаток – довгих квітників уздовж доріжок. Важливо вміло комбінувати рослини за висотою, кольором, формою та розміром суцвіть та строками цвітіння. Не бійтеся шукати вдалі поєднання кольорів у квітнику. Пік цвітіння сонцелюбних багаторічників з червня до серпня. Продовжити сезон квітника на сонячних ділянках саду допоможуть осінньоквітучі багаторічники: садовий очиток, хризантема, айстра садова. І ще не забувайте, що більшість багаторічників, які цвіли влітку, до осені зацвітуть повторно, якщо їх своєчасно та правильно обрізати після першого цвітіння. Це улюблені в наших садах дельфініум, котівник, шавлія, нів’яник та ін.

Багаторічники для квітника на сонячній ділянці: дельфініум, флокс волотистий, рудбекія, котівник, лаванда, айстра, мак східний, ірис бородатий, геліопсис, лілійник та ін.

Але під розлогими кронами дерев, в ажурній тіні можна створити не менш прекрасний квітник! Для квітника на ділянці в тіні підійдуть аквілегія, наперстянка, хоста, папороть, гравілат, конвалія, клопогон, аконіт, вітряниця (анемона), дицентра та ін. Слід пам’ятати що полив квітника на ділянці в тіні має бути помірним.

Не проблемою розбити гарний квітник і на сухому ґрунті! Існує чимало багаторічників, які здатні перетворити квітник на ділянці із сухим ґрунтом на прекрасний оазис! Допоможуть у цьому випадку котівник, кніфофія, лілії, деревій, синеголовник, коров’як, лаванда, чебрець, полину, перовськи, армерія, молодило, енотера та ін.

Не варто впадати у відчай і власникам ділянок з вологими ґрунтами. Саме на вологому грунті можна досягти буйства фарб у квітнику на ділянці! Домогтися такого результату допоможуть м’яка манжетка, дербенник іволистний, ірис сибірський та ірис гладкий, комірник, традесканція Андерсона, купальниця європейська, калюжниця болотяна.

Детальніше про комбінації багаторічників у квітниках та поєднання квітів у квітнику читайте в інших статтях на нашому сайті!

Якщо матеріали статей подобаються вам і містять корисну інформацію – не забувайте ділитися з друзями!